Де катати в Україні: траси в Закарпатській області

Зміст
  1. Як доїхати
  2. Рахів
  3. Міжгір'я
  4. Пилипець
  5. Подобовець
  6. Поляна
  • Заощаджуйте на подорожах з попутниками
  • Гірськолижний сезон 2016-2017 офіційно відкрито, а це означає, що час планувати поїздки в гори і точити канти. Ми запускаємо серію матеріалів про гірськолижні курорти України, які є альтернативою Драгобрату і Буковелю. Адже існує ще безліч місць, де можна круто і бюджетно покатосити.
    Нагадаємо, що в першій частині ми розповіли, де можна класно відірватися у Львівській області. Сьогодні продовжуємо говорити про гірськолижні курорти Закарпатської області. Поїхали!

    Як доїхати

    На сьогоднішній день найкращою трасою в бік Закарпаття є траса Київ-Чоп (М06), яку відремонтували до Євро-2012. За останні кілька років відремонтували і другу трасу — Львів-Мукачево (Н09), по якій найзручніше добиратися до Івано-Франківська. Досвідчені автомобільні мандрівники радять заздалегідь спланувати свій маршрут, не покладаючись на найкоротші шляхи GPS навігатора. Тут правило «Тихіше їдеш - далі будеш» працює на ура.

    Рахів

    Біля Рахова розміщений географічний центр України, а для любителів зимових видів спорту — це досить невеликий гірськолижний курорт Закарпатської області, куди їдуть в основному початківці лижники і сноубордисти. Чому? В Рахові знаходяться лише три траси на горі Менчул, де зручно тренуватися. Довжина траси не перевищує 1 000 метрів, а підйоми — максимум 230 м. На курорті є два витяги — бугельний і мультиліфт. Дорога до Рахова відмінна, тому зручно добиратися автомобілем. Є автомобільна стоянка, кілька пунктів прокату спорядження, приватні готелі і ресторани.

    Міжгір'я

    Глибоко в горах Міжгірщини знаходяться два лижних комплекси — Альянс та Кам'янка. Альянс знаходиться на горі Маковиця, а траси довжиною від 2000 до 3000 метрів проходять через ліс з безліччю дерев, що додає адреналіну лижникам. Сноубордистам теж є чим зайнятися в Міжгір'ї, адже тут знаходиться один із найбільш екстремальних чорних спусків для любителів стрибків і швидкості, довжиною 1500 метрів. Є трехкресельний підйомник, який працює і в літній сезон, а внизу є кілька колиб, ресторанів і автомобільних стоянок.

    Пилипець

    Між селами Міжгір'я та Воловець знаходиться Пилипець, який так само славиться своєю різноманітністю трас для лижників і сноубордистів. Траси різного рівня складності знаходяться на схилах двох гір — Гимба і Ряпушка. Велика частина спусків рівна, але є чорні траси з трамплінами та крутими поворотами. Найдовша траса — 4000 м, а внизу є кілька коротких трас для новачків. На Пилипець можна їхати зі Львова (190 км) та Ужгорода (135 км). Є кілька бугельних підйомників, довжина яких від 440 до 1500 метрів.
    pylypets3

    Подобовець

    Практично всі гірськолижні курорти Закарпаття знаходяться один біля одного, і Подобовець — не виняток. Цей гірськолижний курорт знаходиться всього лише в 10 км від Воловця. Траси в Подобовці різного рівня складності, а довжина схилів — близько 4000 метрів. Внизу схили розраховані для початківців лижників і сноубордистів, а нагорі траси круті, з різкими поворотами і навіть трамплінами. Подобовець, на відміну від інших курортів України, привертає фрирайдеров своїми "Тунель"-трасами, які проходять через ліс. У Подобовці можна досить дешево взяти спорядження в прокатних центрах, відпочити в колибах поруч зі спусками та смачно поїсти. Є кілька бугельних підйомників, на деяких трасах працює освітлення для комфортних вечірніх катань.

    Поляна

    Цей український гірськолижний курорт відноситься до найменших. На території розміщені два комплекси — «Катерина» і «Урочище ведмежий» з довжиною трас близько 800 метрів. Є кілька бугельних підйомників, а також готелів і колиб для відпочинку. На горі також працює мультиліфт, кілька гірськолижних шкіл з інструкторами. На горі є освітлення. Відстань курорту від Мукачева — 35 км.
    Готові відправитись у нову подорож?

    Заощаджуйте на подорожах з попутниками

    Знайти поїздку   Запропонувати поїздку

    Читати далі

      Роман Богославський

      Контент-менеджер. Вивчає історію та визначні місця України та інших країн Європи. Ділиться цікавими фактами та порадами для мандрівників. Надихає читачів відкривати світ.

      Схожі статті

      Піднімайся наверх