Міні-Ужгород: маршрут бронзовими скульптурками

Зміст
  1. Історія створення фігурок
    1. Основна ідея
    2. Особливості скульптур
  2. Де можна знайти всі міні-фігурки?
    1. Практичні поради
  3. Як дістатись до Ужгорода
  4. Підсумки

Кожне місто має свою родзинку, свої унікальні місця та пам’ятки. Ужгород, в свою чергу, відомий не тільки своїми квітучими сакурами, а й цілою колекцією міні-скульптурок, які розкидані по всьому місту. Це не тільки гарне доповнення до незвичайної архітектури міста, а й своєрідний інтерактив для тих, хто вперше відвідує Ужгород. 

"Енді Ворхол, пл. Жупанатська, 3, на огорожі Закарпатського художнього музею ім. Бокшая". Автор: Oleksa Yarys. Джерело: Wikipedia

Історія створення фігурок

Основна ідея

Задум створення незвичайних скульптур по місту була запропонована професором УжНУ Ф.Ф. Шандорою. Ця ідея була підтримана суспільством, тому її почали втілювати в життя відомі скульптори Михайло Колодко, Роман Мурник, Степан Руснак та багато інших. 

Кожна із міні-скульптур Ужгорода має свою історію, і створена у вигляді відомих діячів, що мали свій вплив на місто та Закарпаття в цілому, символічних предметів з історією, чи просто на честь відомих особистостей України. 

Особливості скульптур

Крім цього, особливим є і їх розташування. Усі вони розкидані по історичній частині міста таким чином, щоб у туристів була нагода не тільки зробити з ними фото, а й ознайомитись з історичними пам’ятками чи локаціями, на яких вони знаходяться. 

Першою такою фігуркою став Святий Миколай, який був встановлений напередодні Дня Святого Миколая 19 грудня. Згодом, після нього, була зведена ще одна скульптура — міні-статуя свободи, створена у вигляді своєрідного маяка для суден, та якій щорічно змінюють вбрання до різних свят.

З тих пір, у місті, з нагоди певних свят чи знаменних дат, почали регулярно з’являтись різні міні-скульптури, кожна з яких символізує певний період чи внесок в історію Ужгорода. 

«Миколайчик», площа Театральна, 8. Автор: Oleksa Yarys. Джерело: Wikipedia

Де можна знайти всі міні-фігурки?

Насправді, прогулюючись по вулицях міста – їх знайти доволі легко, так як основна частина з них розташована у серці Ужгорода, на різних провулках та локаціях. Тільки для цього необхідна пильність та надзвичайна уважність, бо скульптурки доволі маленькі — і їх можна легко не помітити. 

З цією метою, місцевими організаціями була створена спеціальна мапа, яка показує розташування всіх фігурок по місту. Вона є як і в онлайн форматі, так і у вигляді картонної мапи, яку можна придбати в будь-якій сувенірній крамничці чи у тематичному магазині.

Практичні поради

  • Якщо ви плануєте самостійно шукати скульптурки по місту за допомогою мапи — радимо обирати формат з наліпками у вигляді фігурок. На такій мапі зображені лише місця, де знаходяться пам’ятки, а ви вже самостійно їх знаходите та клеїте наліпки на папір. Якщо ж ви хочете швидкий екскурс по фігуркам — можете скористатись онлайн-мапою чи вже готовим маршрутом.
  • Кожна міні-скульптурка містить свою історію, з якою можна ознайомитись на офіційному онлайн ресурсі Muse travel. Він створений з тією метою, щоб відвідувачі міста із задоволенням провели час, шукаючи та дізнаючись корисну інформацію про фігурки.
  • Якщо ви знайшли не всі статуетки — не засмучуйтесь. На жаль, деякі з них зараз знаходяться у процесі відновлення, чи були прибрані із офіційного переліку, але, на заміну ним, починаючи з 2014 року, було встановлено багато інших, які мають не менш захоплюючу історію.
"Гаррі Гудіні", площа Богдана Хмельницького, 2, перед входом до готелю «Ужгород». Автор: Oleksa Yarys. Джерело: Wikipedia

Як дістатись до Ужгорода

До міста можна доїхати різним транспортом, кожен з яких орієнтований під відстань та умови вашої мандрівки. Якщо ви плануєте подорож з інших частин України, то найбільш оптимальним варіантом буде придбання квитків на автобус до Ужгорода чи потягом через сайт Укрзалізниці. Якщо ж ваш маршрут починається із сусідніх областей чи регіонів — радимо скористатись спільною поїздкою з попутчиком через сервіс BlaBlaCar. 

Підсумки

Отже, якщо ви вперше відвідуєте Ужгород, чи плануєте цікаво провести відпустку, без сумніву беріть карту та вирушайте у пошук міні-скульптурок. Це своєрідні «посланці» історії, гумору та душі Закарпаття. Вони формують унікальний культурний код міста, запрошуючи перехожих до діалогу з минулим, традиціями й навіть самими собою.

Роман Богославський

Контент-менеджер. Вивчає історію та визначні місця України та інших країн Європи. Ділиться цікавими фактами та порадами для мандрівників. Надихає читачів відкривати світ.

Схожі статті

Go up