Музей воскових фігур в Одесі — це унікальний культурний об’єкт, де представлено понад 70 реалістичних скульптур історичних діячів, сучасних зірок, митців та героїв кіно. Музей приваблює туристів і місцевих мешканців своєю інтерактивною експозицією, можливістю зробити фото з відомими особистостями та пізнавальним контекстом кожної фігури.

Історія музею
Передумови створення
Музей воскових фігур в Одесі заснували у 1999 році, і він став першим музеєм такого типу в Україні. Його створення ініціювала група ентузіастів: художників, скульпторів та істориків. Вони прагнули зробити світову та українську історію більш доступною і візуальною для широкої аудиторії. Основна мета полягала в тому, щоб поєднати освітню функцію з розважальною, надаючи відвідувачам можливість побачити «вживу» фігури видатних особистостей, які формували світ і українське суспільство.
Походження назви
За легендою, музей названий на честь відомої одеситки баби Уті, яка перша в Одесі відкрила заклад громадського харчування. В цьому місці збирались усі охочі на трапезу та чаювання, де можна було б обговорити всі новини міста. Тому в самому музеї розташоване кафе “У баби Уті”, вхід до якого прикрашають воскові фігури персонажів з фільму, та які запрошують відвідати заклад.
Експозиція музею
На початковому етапі експозиція налічувала близько 25 фігур, серед яких були такі відомі діячі, як Олександр Ланжерон, Йосип де Рибас, Рішельє, а також письменники Василь Жуковський та Микола Гоголь.
У музейних майстернях щодня працюють досвідчені скульптори, які використовують класичні європейські технології виготовлення воскових фігур: із детальним опрацюванням зовнішності, зачісок, костюмів і характерної міміки.
Наразі музей містить 70 експонатів, розміщених у чотирьох залах. Експозиція закладу постійно оновлюється, додаючи нові фігури відповідно до актуальних подій, історичних ювілеїв або запитів відвідувачів.
- У дитячому залі розміщені улюблені мультиплікаційні герої з відомих екранізацій “Шрек”, “Пірати Карибського моря”, “Гаррі Поттер” та навіть “Марвел”.
- Шанувальникам всесвітньо відомих фільмів сподобається зал з Голлівудськими зірками, серед яких є Анджеліна Джолі, Джонні Депп, Бенедикт Камбербетч чи Арнольд Шварцнеггер.
- Якщо вам до вподоби класика — обов’язково відвідайте зал з відомими письменниками та артистами, серед яких є Леонід Утьосов, Фредді Мерк’юрі, Анна Ахматова, Микола Гоголь, Ільф та Петров.
Цікаві факти
- Одеський музей воскових фігур часто порівнюють із відомим лондонським музеєм мадам Тюссо, через свої унікальні експозиції та масштаби.
- Окрім фігур відомих постатей у музеї розташована арт-галерея та родзинка закладу - зменшена копія вулиці Дерибасівської, яка до точності передає атмосферу історичної Одеси.
Як знайти музей воскових фігур?
Головні орієнтири
Музей воскових фігур “У баби Уті” розташований в самому центрі міста на вулиці Рішельєвська, 4. Головним орієнтиром, за яким можна знайти музей є славнозвісна пішохідна вулиця Дерибасівська, поруч з якою розташований Міський сад.
Шлях до Одеси
Якщо ви тільки плануєте свою подорож до Одеси, радимо врахувати ряд факторів поїздки, які впливатимуть на вибір транспорту, комфорт та загальне враження.
- Якщо ви вирушаєте з далекої відстані, і надаєте перевагу зручним дорожнім поїздкам — радимо розглянути варіант вибору автобусного рейсу до Одеси.
- Якщо вам до вподоби швидка та нетривала поїздка автомобілем — тоді вам слід обрати поїздку з попутником до Одеси через сервіс BlaBlaCar.
Маршрут по місту
Оскільки музей розташований у центрі Одеси, то шлях до нього є зручним. До вулиці Рішельєвська можна дістатись пішки, автомобілем чи громадським транспортом.
Громадським транспортом
До зупинки “вул. Ланжеронівська”, з якої можна спуститись на вулицю Рішельєвська, курсують маршрутні таксі № 220А та 221. А до зупинки “вул. Грецька” курсує маршрутне таксі № 9 .
Пішохідний маршрут
Пішки до музею можна дістатись через вулицю Дерибасівська з Міського саду, Пасажу чи Спасо-Преображенського собору. На перетині цих двох вулиць розташований музей воскових фігур.
Автомобілем
А якщо ви обираєте поїздку на автомобілі, головним орієнтиром для руху є вулиця Рішельєвська. Оскільки вона має односторонній рух, найкраще під’їжджати зі сторони вулиці Ланжеронівська. Навпроти музею є парковка, тому тут з легкістю можна залишити власне авто.
Підсумки
Музей воскових фігур — це цікавий культурно-освітній простір, де історія та сучасність представлені в доступній і візуально привабливій формі. Тут можна за один візит побачити постаті, які вплинули на світову та українську історію, мистецтво, політику та культуру. Музей буде цікавим як дорослим, так і дітям, а особливо тим, хто цінує мистецтво, історію або просто шукає яскраві враження.
Схожі статті