Одеса — місто гумору, моря й архітектурних перлин, але й тут, серед урбаністичного ритму, є місця для неспішного відпочинку й натхнення. Одним із найпопулярніших куточків серед туристів та місцевих є Центральний парк культури і відпочинку імені Тараса Шевченка, який пропонує гостям не лише затишок серед дерев і панораму Чорного моря, а й унікальну подорож минулим міста.

Історія парку
Передумови створення
Сучасний парк Шевченка розташований на схилах мису Ланжерон у північно-східній частині міста. Задовго до його створення, на цьому місці була споруджена Одеська фортеця, яка мала вигідне географічне розташування і захищала місто від нападів. Згодом, з поширенням морських торговельних шляхів, виникла потреба у жорсткій перевірці товару, задля попередження епідемій чуми. Тому при фортеці був створений район Карантину з Карантинним кладовищем, в якому були поховані поранені бійці чи померлі від чуми моряки.
Заснування
Згодом, фортеця і район кладовища почали поступово занепадати, і вже наприкінці XIX століття виникла потреба у створенні культурного осередку міста. Тому за планом італійського архітектора Франческо Боффо, який брав участь у побудові Одеської кірхи та Художнього музею, детальніше про які ми розповіли у наших статтях, в районі Карантину був створений парк, відкриття якого відбулось 7 вересня 1875 року.
Через те, що в день відкриття сквер відвідав тодішній імператор Олександр II, який посадив у ньому дуб, парк був названий Олександрівським, і носив цю назву до 1954-го року.
Парк і відомі діячі
На початку ХХ століття, коли сад збільшився і території були розчищені від колишніх споруд, він став популярним не тільки серед громадян міста, а й серед творчих особистостей. В парку прогулювались відомі письменники, такі як Жуковський, Гоголь та Ахматова, а після відкриття “Зеленого театру” тут почали проводитись вистави за участі Утьосова, Водяного, Тарапуньки та Штепселя.
Що подивитись у парку Шевченка
Парк має досить велику територію, на якій розміщено багато рекреацій та зон для розваг. Перш за все, при вході в парк з південно-східної сторони, розташована алея Слави, посеред якої височіє пам’ятник Невідомому Матросу.
Зліва від алеї, в центральній частині парку, розташований стадіон Чорноморець, скейт-парк та недільний парк з фонтаном.
У південній частині парку розташований відомий луна-парк “Одеса”, що містить різні атракціони для дітей та дорослих.
А якщо від алеї Слави попрямувати праворуч — можна вийти до славнозвісного пляжу Ланжерон та дельфінарію “Немо”, цікаві історії про які ми розказали у наших статтях.
Як дістатись до парку
Шлях до міста
До Одеси можна дістатись практично будь-яким видом транспорту, але слід пам’ятати, що кожен з них орієнтований під певний час та відстань. Якщо ви вирушаєте з найбільш віддалених регіонів, краще придбати квитки на автобусний рейс до Одеси чи на потяг. А якщо ви надаєте перевагу швидким і короткотривалим поїздкам — радимо скористатись попутним автомобілем до Одеси через сервіс BlaBlaCar.
Маршрут по місту
До парку ім.Т.Г.Шевченка курсує два основних маршрути — 203-є, 146-е маршрутне таксі та 23-й трамвай. Якщо ви прямуєте з північної чи центральної частини міста, то слід скористатись 203 та 23 маршрутами, а якщо з південної — 146 маршрутом чи автомобілем.
Підсумки
Сьогодні, парк є поєднанням спокою та активності, тиші та розваг, затінку та сонця. Кожен може знайти для себе те проведення часу, якого забажає душа. Прогулянка парком Шевченка є чудовою нагодою побачити Одесу з іншого ракурсу: зелену, простору, живу, з глибокими культурними та історичними коренями.
Схожі статті