Сакури в Ужгороді: коли і де милуватись цвітінням

Зміст
  1. Коли цвітуть сакури в Ужгороді та де їх можна побачити
    1. Оптимальний час для цвітіння
    2. Основні локації, де цвітуть сакури в Ужгороді
    3. Чому варто відвідати “Сакура-фест” в Ужгороді?
  2. Як же сакури опинились в Ужгороді?
    1. Незвичайне походження
    2. Легенда про сакуру
    3. Історичне підґрунтя
  3. Як дістатись до місць із сакурами?
    1. Шлях до Ужгорода
    2. Маршрут по місту
  4. Корисні поради для подорожі
  5. Підсумки

Коли Ужгород прокидається після зимового сну, він перетворюється на справжнє квітуче містечко, яке вражає кожного, хто прогулюється містом. Весна — це чудова пора для затишних розмов та приємних прогулянок, і не дарма, адже в цей прекрасний період прокидаються надзвичайно гарні дерева — сакури, які є окрасою і символом міста. 

Коли цвітуть сакури в Ужгороді та де їх можна побачити

Оптимальний час для цвітіння

Основним періодом розквітання сакур вважають початок-середину квітня. Для того, щоб відвідувачі не пропустили цей прекрасний період, щорічно, міською владою складається графік проведення “Сакура-фест”, який співпадає з графіком цвітіння дерев.

У дні проведення фестивалю для транспорту перекриваються вулиці з сакуровими алеями, а також ті, де проводяться різноманітні флешмоби чи екскурсії. З цією метою, для туристів і громадян міста, створюється карта розташування фестивалю, а також місця, де є фотозони чи ярмарки.

Основні локації, де цвітуть сакури в Ужгороді

І хоча ці дерева, в основному, розсіяні по всьому місту, є місця, де створені цілі алеї сакур, чи вони просто розташовані серед мальовничих пейзажів. Серед них слід виділити:

  • Площа Театральна
  • Площа Євгена Фенцика
  • Набережна Незалежності
  • Проспект Свободи
  • Вулиці Михайла Грушевського, Августина Волошина, Марії Заньковецької чи Олександра Довженка.
"Сакури в Ужгороді", вул.Волошина. Джерело: Ужгородська міська рада.

Чому варто відвідати “Сакура-фест” в Ужгороді?

По-перше, фестивалі — це завжди про гарний настрій. Прекрасне проведення часу в гарній атмосфері, з живою музикою, виставками та флешмобами не можуть залишити осторонь. Також, це гарний привід зробити мальовничі фото на фоні сакур, або ж придбати унікальні сувеніри та вироби ручної роботи. Якщо ви зголоднієте — не біда, на фесті можна придбати різні смаколики та напої, які створять атмосферу свята. 

Як же сакури опинились в Ужгороді?

Незвичайне походження

Сакурою вважають дерево, яке в народі має назву “японська вишня”. Вона має походження з однойменної країни, і є її національним символом, який зображується на орнаментах, картинах чи тканинах. Але як же сакура опинилась в Україні, в якій вона раніше не росла? Насправді, існує дві версії: одна з них легенда, яку розповідають з покоління в покоління, а інша — офіційна, яка підкріплена історичними відомостями.

“Цвітіння сакур в Ужгороді”. Джерело: Ужгородська міська рада.

Легенда про сакуру

Згідно оповідей, колись, австрійський імператор Франц Йосиф Перший приймав у себе японських гостей, які у дарунок везли з собою сакури. Напередодні візиту, коли делегація ночувала у Мукачеві, їх обікрали, забравши саджанці сакур. Потім злодії продали дерева під видом фруктових на звичайному базарі, тим самим розповсюдивши сакури по Ужгороду. 

Історичне підґрунтя

Згідно цієї версії, коли на території сучасного Ужгорода панувала чеська влада, яка активно розбудовувала місто. Тоді ж, у 1923 році, з Відня, були завезені саджанці сакур, які спочатку не знайшли свого застосування. Але пізніше, коли влада зрозуміла, що центр міста має заболочену місцевість, через річку Уж, що протікає містом, то було прийняте рішення посадити сакури саме там, адже жодні інші рослини та той час в цій місцині не уживались.

Як дістатись до місць із сакурами?

Шлях до Ужгорода

Окрім туристичних карт, про які ми згадали раніше, та на яких зображені основні місця із сакурами, місцева влада створила онлайн карту маршрутів, які проходять через вищезазначені вулиці та площі. Якщо ви тільки плануєте свою подорож до Ужгорода, радимо скористатись автобусними рейсами до Ужгорода. Також, оптимальним варіантом для мандрівки є попутні автомобілі до Ужгорода через сервіс BlaBlaCar. 

Маршрут по місту

Після прибуття на автостанцію чи залізничний вокзал міста, ви можете відправитись за 24 маршрутом, який курсує по вулицях Заньковецької та Грушевського. 

У всіх інших випадках, по місту ходять 18 та 11Б маршрути, які відправляються з площі Корятовича і йдуть вулицею Собранецькою. Також, якщо ви рухатиметесь 9 автобусом, який курсує через проспект Свободи, ви матимете змогу побачити цвіт унікальної сливи Піссарді. 

“Цвітіння сакур в Ужгороді”. Джерело: Ужгородська міська рада.

Корисні поради для подорожі

  • Обов’язково стежте за прогнозом погоди та місцевими новинами, бо сакура, хоч і чарівна, але швидко квітуча. Один рвучкий вітер чи дощ — і дерево впродовж декількох днів може опасти. 
  • Перед плануванням подорожі ознайомтесь з датами проведення фестивалю — щоб потрапити на свято саме в обрані дні. 
  • І звісно ж — беріть з собою зручне взуття, камеру для фото та гарний настрій, адже прогулянка по квітучим вулицям заворожує і викликає бажання багато гуляти.

Підсумки

Тож якщо ви шукаєте весняного натхнення, романтики чи просто гарне місце для фото — весняний Ужгород із його сакурами чекає на вас. Але пам’ятайте: краса сакури швидкоплинна, тому бронюйте квитки на подорож заздалегідь, щоб не пропустити цю дивовижну мить.

Роман Богославський

Контент-менеджер. Вивчає історію та визначні місця України та інших країн Європи. Ділиться цікавими фактами та порадами для мандрівників. Надихає читачів відкривати світ.

Схожі статті

Go up