Ужгород це затишне місто, що пахне кавою, старовиною та квітами сакури. Тут, у самому серці Закарпаття, кожна вуличка зберігає в собі сліди багатовікової історії, а навколо — дух мультикультурності, що робить його унікальним серед українських міст. Якщо ви вирушаєте у подорож Ужгородом, обов’язково відвідайте ці пам’ятні локації, щоб дізнатись більше про історію цього міста.
Ужгородський замок
Згідно опитувань, ужгородський замок є одним з найбільш відвідуваних місць — і недарма, адже замки завжди містять в собі багаторічну історію, закарбовану в архітектурі. Це справжня середньовічна фортеця з товстими кам’яними мурами, підземеллями і виставками Закарпатського краєзнавчого музею, та з вершини якої відкривається вражаючий вид на місто, скансен та алеї сакур.

Музей під відкритим небом
Поруч із замком розташована ще одна незвичайна історична пам’ятка — Ужгородський скансен. Це музей, який є прототипом закарпатського села XVIII-XIX століть, та містить унікальні для України споруди: чотирисхилі угорські хати, Шелестівську Михайлівську церкву, збудовану у поєднанні шатрового і барокового стилів. Загалом, етнографічний музей досить великий, він вміщує в собі близько 14 тисяч пам’яток, розміщених на площі 5,5 га. Тому якщо ви плануєте відвідати Ужгородський замок, обов’язково зайдіть і до музею.
Набережна Незалежності
Це улюблене місце для прогулянок мешканців міста, у будь-яку пору року. Тут можна зустріти вуличних художників, безліч автентичних кав’ярень та книжкових крамниць, потрапити на ярмарки чи виставки, а також побачити легендарну Липову алею — зелений оазис Ужгорода. Насправді, Липова алея прекрасна у будь-яку погоду: в загадковий туман, в сонячну спеку, в густий снігопад чи спокійний дощовий ранок. Тому набережна — це місце, в яке хочеться повертатись знову і знову, та яке обов’язково має бути відвідане.
Ботанічний сад
Якщо ви любитель флори і фауни — вам обов’язково слід відвідати місцевий ботанічний сад, який налічує близько 3900 різних видів та сортів рослин з усього світу. На відміну від багатьох популярних туристичних місць, у ботанічному саду не буває натовпу, це ідеальний простір для романтичних прогулянок, відпочинку для душі або пізнавальної екскурсії у світ рослин. До того ж, в період активного цвітіння тут дуже гарно, що дозволяє зробити мальовничі фото на пам’ять.
Закарпатська обласна філармонія
А якщо ви прихильники заворожуючої органної музики — вам слід здійснити візит до філармонії, яка знаходиться в приміщенні колишньої Ужгородської синагоги. Крім того, що стіни цієї пам’ятки містять багату та цікаву історію, ви матимете змогу насолодитись музикою одного з найбільшого органу в Україні, який знаходиться під куполом просторої зали з вітражами.
Горянська ротонда
Якщо вас приваблюють таємничі місця, що мають глибоку та цікаву історію — це місце саме для вас. Церква святої Анни входить до трійки найстаріших храмів України, вона одна з небагатьох унікальних по всій Європі ротонд, яка зберегла свою початкову структуру. Це особливе місце, яке зберігає атмосферу нерозгаданих таємниць Середньовіччя, та вабить туристів своїми неповторними фресками.
Ужгородський кафедральний собор
Продовжуючи тему давніх храмів, є ще одна локація, яка вражає своїми розмірами та архітектурою, це — Ужгородський кафедральний греко-католицький собор, який височіє на Замковій горі в серці Ужгорода. Його історія тісно переплітається зі становленням самостійної Мукачівської Єпархії, до якого було докладено зусилля відомого єпископа Андрія Бачинського. Якщо ви захоплюєтесь церковною архітектурою, то, відвідавши це місце, ви дізнаєтесь більше не тільки про храм, а й про все духовенство Закарпаття.
Ужгородська дитяча залізниця
І наостанок розкажемо вам про місце, де можуть здійснитись дитячі мрії — дитяча залізниця Ужгорода, один з небагатьох й досі існуючих парків, який продовжує приймати юних відвідувачів вже впродовж багатьох років. Фактично це є зменшена копія сучасної залізниці, що має всі необхідні елементи основної магістралі. Тому якщо ви бажаєте з користю провести час, відкрити дітям захоплюючий світ залізниці і дати змогу їм відчути себе у ролі машиніста, це — ідеальне місце.
Як спланувати подорож до Ужгорода?
До Ужгорода можна дістатись трьома основними способами, в залежності від того, з яких місць України ви подорожуєте.
- Якщо подорож передбачає невелику відстань — радимо скористатись попутним авто до Ужгорода.
- Якщо ви їдете з сусідніх регіонів чи областей — краще придбати квитки на автобус до Ужгорода.
- А в тому разі, якщо ви їдете в довготривалу подорож з віддалених регіонів — найоптимальніше скористатись потягом.
Усі квитки ви можете придбати через сервіс BlaBlaCar, або на сайті Укрзалізниці, це найбільш оптимальні варіанти для комфортної подорожі.
Практичні поради
- Найкраща пора року для подорожі до Ужгорода — весна. У цей час розквітають пахучі сакури, відкривається більшість весняних ярмарок та фестивалів, а також, найчастіше, у місті стоїть приємна сонячна погода. А більше інформації, про сезон цвітіння дерев та їх історичне минуле, ви зможете дізнатись з нашої статті про сакури в Ужгороді.
- Для прогулянок по місту візьміть зручне взуття. Вулиці Ужгорода найчастіше мають круті підйоми та спуски, а також покриття бруківкою. Тому якщо ви плануєте багато гуляти — слід взяти зручне взуття на низькій підошві.
- Якщо ви хочете охопити більшість історичних пам’яток міста — радимо додатково придбати мапу міні-скульптур Ужгорода. Вони розташовані у ключових для міста локаціях, дозволяючи охопити основні місця за короткий проміжок часу. Якщо ви хочете дізнатись більше про цей цікавий інтерактив, радимо ознайомитись з нашою статею про міні-Ужгород, адже самі фігурки також цікаві і мають свою маленьку історію, що заворожує кожного туриста.
Підсумки
Ужгород — надзвичайно гарне та затишне місто, яке поєднує в собі сучасність та багатовікову історію, закріплену в стінах давніх будівель. Тож якщо ви плануєте відпустку до Закарпаття, радимо вам хоча б на декілька днів відвідати це місто, бо йому дійсно є що розповісти та чим вразити усіх його відвідувачів.
Схожі статті